БЛОГ

Короткі і прості статті - кращий спосіб утримати увагу відвідувачів сайту. Цікаве введення і короткий, але інформативний основний текст допоможуть завоювати увагу читачів.

По оценке Объединения европейских Buckfast-пчеловодов почти третья часть всех членов Германского союза пчеловодов (DIB) держит пчел Buckfast. Есть ли у DIB подробная анкета, доподлинно неизвестно. Небольшое число анкет было получено пчеловодным институтом Майена в феврале 2012 г. Из почти 5000 принимавших участие в анкетировании пчеловодов около 7%...

Найкращий спосіб знищення варроа оксаловою кислотою
 

Френсіс Л. В. Ратніекс, Лучано Скандіан, Хасан Аль Туфайлія

Резюме

Дослідження LASI показують, що з трьох методів застосування, які використовуються бджолярами (краплинне, обприскування, сублімація) для боротьби з варроа оксаловою кислотою, сублімація є найкращою в усіх відношеннях. Сублімація ефективна при менших дозах, не завдає шкоди бджолам і весною призводить до колоній з більшим розплодом. Обприскування значно зменшило виживання колонії. Застосування 2,25 г щавлевої кислоти шляхом сублімації до вуликів без розплоду взимку вбило 97% варроа.

Вступ

Шкідники та хвороби є викликом для всіх пасічників. Одним з найсерйозніших є Varroa, кліщ Varroa destructor, який походить із Східної Азії і зараз зустрічається на всіх континентах, крім Австралії. Вперше варроа був виявлений у США в 1987 році і зараз зустрічається по всій Північній Америці.

Кліщі варроа завдають шкоди колоніям безпосередньо через шкоду, яку вони завдають бджолам-роботам в запечатаних клітинах, де самки кліщів відкладають яйця, і де материнський кліщ та її потомство харчуються кров'ю лялечки. Робочі бджоли паразитують таким чином, оскільки лялечки скорочують тривалість життя. Однак найбільшу шкоду завдає варроа, що поширює вірусні захворювання, такі як вірус деформованого крила. Колонії з відносно низькою кількістю варроа можуть загинути, якщо також присутній вірус, особливо взимку.

Протягом багатьох років пасічники могли легко контролювати Varroa за допомогою смужок Apistan, які повільно виділяють синтетичну хімічну речовину (флувалінат), яка є дуже токсичною для Varroa. Однак опір розвинувся. В недавньому тесті, який ми провели в LASI, ми виявили, що лікування Апістаном убило лише близько половини варроа в колонії. Коли Апістан був вперше представлений, а Варроа не був стійким, вбивство становило майже 100%.

Щодо деяких хвороб, особливо американської гнилі, бджолярі намагаються підтримувати рівень у своїх вуликах на нулі. Практично робити це шляхом регулярних перевірок та ліквідації заражених вуликів та обладнання. Однак бджолярам не практично вилучати всіх варроа в процесі бджільництва. Потрібен спосіб утримання популяцій Varroa в колоніях під контролем, щоб не було достатньо Varroa для заподіяння шкоди. Багато методів боротьби було випробувано проти Варроа. Наші дослідження в LASI були зосереджені на гігієнічній поведінці, щавлевій кислоті та захопленні трутневого розплоду. Наші результати вказують на те, що перші два методи ефективні, але відловлювання не дуже ефективне. У цій статті ми описуємо дворічний дослідницький проект щодо ефективності щавлевої кислоти, який нещодавно був опублікований (Al Toufailia et al. 2015) у Journal of Apicultural Research. Стаття відкрита. Той, хто хоче прочитати оригінал, може завантажити його безкоштовно зhttps://dx.doi.org/10.1080/00218839.2015.1106777

Навіщо вивчати щавлеву кислоту?

Дослідження LASI щодо боротьби з варроа підпадають під наш ширший проект - план Сассекса щодо здоров'я та благополуччя медоносних бджіл. План Сассекса зосереджується на двох основних проблемах, з якими стикаються медоносні бджоли та бджолярі: 1) боротьба зі шкідниками та хворобами; 2) Поліпшення забезпечення бджіл кормами. У плані Сассекс ми намагаємось провести дослідження з явними практичними перевагами. Перед початком ми поговорили з бджолярами. Було очевидно, що вони вважають Варроа головною проблемою, і це відповідає нашому розумінню та досвіду як вчених.

Щавлева кислота використовується для боротьби з варроа протягом декількох десятиліть і, як відомо, вона є ефективною. То чому потрібні були подальші дослідження? Причина в тому, що попереднє дослідження було неповним. Зокрема, різні методи застосування та дози не порівнювались поруч, щоб визначити, наскільки вони були ефективними при знищенні варроа, та їх вплив на бджіл. Крім того, попередні дослідження зазвичай визначали кількість убитих кліщів, а не частку вбитих.

Що робив LASI

12 січня 2013 р. Ми обробили 100 вуликів щавлевою кислотою. Ще 10 були не обробленими контролями, що в цілому становило 110 вуликів. Вулики знаходились на 10 пасіках в Сассексі, на півдні Англії, по 11 на пасіці. Всі вулики були в одній комерційній коробці (11 рамок, об'ємом 56 літрів, розміром приблизно дві ящики Лангстрота середньої глибини), з дерев'яною нижньою дошкою із сітчастою підлогою, внутрішньою кришкою та телескопічним зовнішнім покривом, і були подібні до вулики, які зимують бджолярі з точки зору господарювання та кількості бджіл. У вуликах працювало приблизно від 5 до 10 тис. Робітників.

При обробці у вуликах не було закритого розплоду. Це важливо. Варроа може зустрічатися у двох місцях у вулику: 1) у клітинах розплоду, де дорослі самки кліщів відкладають яйця, а молоді кліщі розвиваються, харчуючись кров'ю лялечки; 2) форетичний, прилипаючи до тіла дорослої бджоли. Щавлева кислота вбиває лише форетичних кліщів. У грудні та на початку січня, коли ми проводили дослідження, 90% вуликів були, природно, без розплоду. Усі вулики перевіряли за кілька тижнів до нанесення щавлевої кислоти, і будь-який розплід вишкрібали медовою виделкою для розпакування. Було зроблено обережність, щоб звести до мінімуму будь-яке занепокоєння бджіл, і не розбиваючи грона, струшуючи бджіл з рамок, як це зазвичай роблять під час огляду вулика в теплу погоду. Також вулики перевіряли за день до того, як збирали кожну з двох проб бджіл, щоб підтвердити відсутність закритого розплоду. В результаті ми могли бути впевнені, що всі варроа були форетичними.

Ми застосували щавлеву кислоту (технічно дигідрат щавлевої кислоти) за методами, які вже використовуються бджолярами. Це було тому, що наша мета полягала не в розробці нових методів, а в порівнянні існуючих методів. У методах краплин / дриблінгу та обприскування ми наносили на кожну колонію 50 мл цукрового розчину (1 кг цукру, розчиненого в 1 літрі води) зі щавлевою кислотою, виготовлену за 12-18 годин до цього. За методом дриблінгу кришку вулика знімають і розчин виливають на верхні бруски та проміжки між верхніми брусками, де були згруповані бджоли, хоча ніколи не було щільної скупчення. При методі обприскування рами ненадовго виймають з вулика, а бджіл обприскують розчином.

Метод сублімації / випаровування використовує кристали щавлевої кислоти. Їх поміщали в маленьку чашку на кінці аплікатора з електричним нагріванням, який вставляли в центр вулика під рамами. Нагрівання призводить до сублімації кристалів. Тобто переходити безпосередньо з твердого на газовий. Ми використовували субліматор Varrox® M3080, що живиться від свинцево-кислотної батареї на 12 вольт. Дози слідували існуючим методам. В усіх трьох методах ми використовували дози 0,56, 1,125 і 2,25 грама на вулик. Для сублімації ми також використовували дозу 4,45 грама. Всього було 10 груп лікування та одна контрольна група.

Щоб усунути будь-які упередження через можливі наслідки пасіки, на кожну з 10 пасік припадав по одному вулику на групу. Зимова погода була досить холодною для Англії, максимум 5 ° C, в день застосування щавлевої кислоти із середнім максимумом 3 ° C протягом наступних 10 днів. Рекомендується застосовувати щавлеву кислоту при температурі 4-16 ° С.

Для визначення смертності від варроа взяли дві проби робочих бджіл (середнє значення = 267 бджіл на зразок) з кожної колонії. Перший брали безпосередньо перед обробкою щавлевою кислотою, а другий через 10 днів, коли смертність від щавлевої кислоти закінчилася, але до того, як був присутній будь-який закритий розплід. Зразки заморожували та аналізували пізніше. Загиблих бджіл поміщали в подвійне сітчасте ситечко для меду. Струменем теплої води із шлангової насадки було використано для змивання Varroa з бджіл. Varroa пройшли через першу сітку і потрапили в пастку в другу, більш дрібну, сітку. Раніше ми перевірили цей метод, досліджуючи промитих бджіл під мікроскопом, і виявили, що він витягнув усіх варроа. Потім ми підрахували варроа та бджіл з кожної проби. Наприклад, якщо в першій пробі було 10 кліщів на 100 бджіл, а в другій - 0,5 кліща на 100 бджіл,

Ми також спостерігали за падінням медоносних бджіл та кліщів протягом восьми днів до та через 10 днів після застосування щавлевої кислоти, виживання та сили колоній навесні (через чотири місяці після застосування), а також, чи є у них матка.

Результати

Початкові рівні варроа

У зразках бджіл, зібраних безпосередньо перед першою обробкою щавлевою кислотою, середній рівень Varroa становив 9,8 на 100 бджіл, від 2 до 29, у 110 вуликах. Це досить високий рівень і означав, що у нас було багато варроа для вивчення та забезпечення адекватних даних для статистичного аналізу.

Смертність від варроа

Рисунок 1. Смертність від варроа, визначена шляхом вилучення форетичних кліщів із зразків робочих бджіл, відібраних безпосередньо перед обробкою щавлевою кислотою та через 10 днів. Рисунки 1-4 базуються на даних Туфайлії та співавт. 2015. Журнал пчеловодства. Том 54 (2), є авторським правом Міжнародної асоціації досліджень бджіл, і відтворюються з дозволу редакції Journal of Apicultural Research. Оригінальна стаття доступна у відкритому доступі за адресою https://dx.doi.org/10.1080/00218839.2015.1106777.

Малюнок 1 показує, що всі методи давали високу смертність від Varroa при одній або декількох із вищих доз. Однак сублімація була більш ефективною при менших дозах. Сублімація була ефективною для всіх 4 доз, що використовувались (0,56, 1,125, 2,25, 4,5 г), що стікала лише по 2,25 г, а обприскування при 1,125 і 2,25 г.

Як LASI підраховує форетичний варроа на робочих бджіл. Вгорі ліворуч - робочих бджіл струшують у садовій ванні, а зразок відбирають саморобною совочкою, яка наповниться 250-300. Потім бджіл у совку кладуть у мішок на блискавці та заморожують. З великою обережністю береться королева. Проби беруть з вуликів без маток у грудні або на початку січня, щоб усі варроа були форетичними. Ми завжди беремо бджіл із центральних рамок. Вгорі праворуч - варроа змивають бджіл струменем води подвійним сітчастим ситком для меду. Внизу ліворуч - Varroa проходять через першу сітку, але потрапляють у другу, більш тонку сітку, де їх враховують. Внизу праворуч - після вилучення варроа підраховують бджіл у зразку, щоб визначити кількість.

Смертність бджіл під час застосування

Кількість бджіл, що потрапляють на нижню дошку та в пастку мертвих бджіл, не зростала після застосування для сублімації, але зростала для стікання та обприскування (рис. 2). Зокрема, обприскування найвищою дозою, 2,25 г на вулик, призвело до 10-кратного збільшення кількості загиблих бджіл на добу. Однак, оскільки у вуликах містилося від 5 до 10 тисяч бджіл, навіть цей метод вбив лише 1-2% бджіл під час або незабаром після застосування.

Рисунок 2. Співвідношення середньої кількості загиблих бджіл у кожній обробній групі в пастці мертвих бджіл та нижній дошці разом, протягом 10 днів після обробки, поділених на вісім днів до обробки. Бджоли підраховували кожні два дні.

Смертність колоній через чотири місяці

На малюнку 3 показано кількість вуликів із 10, які збереглися до 3 травня 2013 року, і якщо вони були королівськими правами. З 10 необроблених контрольних вуликів вісім (80%) вижили. З вуликів, оброблених щавлевою кислотою, виживання становило: сублімація, 38/40 = 95%; краплинна, 25/30 = 83%; обприскування, 19/30, 63%. Сублімація дала найвищий рівень виживання і була значно кращою, ніж обприскування. З 10 вуликів, оброблених найвищою дозою щавлевої кислоти обприскуванням, 2,25 г, вижило лише 4/10.

Рисунок 3. Виживання колоній через 111 днів після обробки щавлевою кислотою, 3 травня 2013 р. Колонії з позначкою X були живими, але без маток. На час лікування в кожній групі було 10 колоній королівських прав.

Сила колонії через чотири місяці

Вижилі контрольні колонії мали в середньому 4,1 кадру з розплодом (підраховуючи 0,5 на сторону з розплодом) (рис. 4). Це було трохи вище, ніж у вуликах, оброблених щавлевою кислотою шляхом краплинного (3,6-3,9) або обприскування (3,3-3,7). Однак у вуликах, оброблених сублімацією, було значно більше розплоду (4,4-5,0 рамок) і було в середньому на 21% більше, ніж у контрольних вуликів для трьох найвищих доз (1,125, 2,25, 4,5 г).

Малюнок 4. Сила колонії через 111 днів після обробки щавлевою кислотою, 3 травня 2013 р., Визначена як середня кількість рамок (0,5 на сторону) з будь-яким запечатаним розплодом розплоду в вижилих колоніях цариці.

Перевірка результатів

На основі результатів, наведених вище за перший рік, ми дійшли висновку, що ми можемо порадити бджолярам, ​​що найкращим методом є обробка вуликів 2,25 г щавлевої кислоти шляхом сублімації. Хоча 1,125 г шляхом сублімації також призвело до високої смертності від Varroa, найвища доза, 4,45 г, не завдала шкоди бджолам або колоніям. Тому було розумним рекомендувати середню дозу, щоб допустити похибку, наприклад, у випадку, якщо в колонії було більше або менше бджіл, ніж в середньому, і тому вона отримувала більшу або меншу дозу на бджолу.

Однак спочатку ми хотіли ще раз перевірити наші результати. Тому в середині грудня 2013 року ми обробили 89 вуликів без розплоду 2,25 г щавлевої кислоти шляхом сублімації, використовуючи ті ж методи, що і раніше. Середній рівень варроа на вулик становив 14,5 на 100 бджіл. Більшість вуликів, 87 (98%), дожили до весни. Смертність від варроа становила 97,6%. Це переконало нас, що ми можемо рекомендувати 2,25 г шляхом сублімації, і бути впевненими, що ця доза вб'є більшу частину варроа, не завдаючи шкоди колонії.

Обладнання для сублімації. Вгорі ліворуч - субліматор Varrox, 12 вольт і 150 ват. Внизу ліворуч - закрийте розігріту чашку в кінці субліматора, в який поміщені кристали щавлевої кислоти. Вгорі праворуч - свинцево-кислотна батарея, потужністю 115 ампер, здатна живити субліматор приблизно дев'ять годин. Внизу праворуч - половину чайної ложки міряти дешево, це зручний спосіб розподілу кристалів щавлевої кислоти для сублімації, оскільки половина чайної ложки, 2,5 мл, кристалів щавлевої кислоти становить майже рівно 2,25 г.

Висновки

Наші висновки прості. Метод сублімації найкращий у всіх відношеннях. Це призводить до смертності від Varroa, яка настільки ж висока, як і методи крапельного та обприскування, але при менших дозах щавлевої кислоти. Це дає найвищу виживаність колоній чотири місяці пізніше, навесні, і призводить до колоній із значно більшим розплодом, ніж необроблені контрольні колонії або колонії, оброблені краплинним або обприскуванням.

На основі цих результатів ми рекомендуємо пасічникам не застосовувати методи крапельного чи обприскування. Зокрема, метод обприскування шкодить колоніям і призводить до значно нижчого виживання колоній протягом наступних чотирьох місяців порівняно з сублімацією. Бонусом методу сублімації є те, що вулик не потрібно відкривати для застосування, і, як правило, це найшвидший метод, який займає близько трьох хвилин на вулик. Більшу частину часу займає очікування сублімації всієї щавлевої кислоти, що займає кілька хвилин для 2,25 г.

Наші результати показали, що колонії, оброблені сублімацією, мали більше розплоду навесні, ніж контрольні колонії або колонії, оброблені краплинним або обприскуванням. Ми не знаємо чому. Однак, ймовірна причина полягає в тому, що колонії, оброблені сублімацією, були здоровішими, ніж контрольні колонії, оскільки більша частина варроа була вбита, і тому швидше будувалася. Перед лікуванням спостерігався досить високий рівень варроа, в середньому 9,8 на 100 бджіл, і їх не було б знищено в контрольних вуликах. Хоча стікання та обприскування також вбивають Варроа, шкода, яку вони завдають, могла скасувати користь від вбивства Варроа.

Обробка щавлевою кислотою сублімацією вимагає від пасічника придбання або позики аплікатора. Більшість з них нагріваються електрично і потребують живлення 12 вольт. Ми використовували 12-вольтову свинцево-кислотну «розважальну» акумуляторну батарею потужністю 115 ампер, типу, що використовується в каравані, і фактично такий же, як звичайний акумулятор для автомобіля чи вантажівки. Використовуваний нами субліматор Varrox® M3080 був розрахований на 150 Вт, що означає, що він подає струм 150/12 = 12,5 ампер. Повністю заряджений акумулятор потужністю 115 ампер може живити аплікатор протягом 115/12,5 = 9,2 години. Через три хвилини на вулик цього було б достатньо для лікування до (60/3) x 9,2 = 184 вуликів. Іншими словами, великої батареї вистачило б на цілий день роботи з лікуванням вуликів. Хоча ми не пробували, але також міг бути використаний бензиновий генератор. Однак

Щавлева кислота є природною хімічною речовиною і міститься в меді та багатьох овочах. Морква містить 0,5 г щавлевої кислоти на 100 г (інформація з Вікіпедії). Отже, мішок моркви на 1 фунт (= 0,45 кг) містив би 2,25 г щавлевої кислоти, або достатньо для лікування одного вулика. Смертельна доза для людини становить 0,6 г на кг (інформація з Вікіпедії), що означає, що бджоляреві вагою 75 кг потрібно буде проковтнути 45 г (достатньо для лікування 20 вуликів), щоб мати 50% шанс загинути.

Щавлева кислота є природною хімічною речовиною. Один фунт моркви, показана кількість, містить приблизно 2,25 г щавлевої кислоти. Цього достатньо для лікування одного вулика.

Щавлева кислота шкідлива для очей та слизових оболонок. Важливо не вдихати щавлеву кислоту, як порошок, так і пари. Ми виявили, що розміщення кристалів щавлевої кислоти в чашці аплікатора та введення аплікатора у вулик зайняло лише кілька секунд. В результаті ми виявили, що навіть якщо аплікатор вже працював і був гарячим, його можна було вставити у вулик до того, як утворюються випари щавлевої кислоти, так що всі пари були обмежені у вулику. Ми тимчасово запечатали вхід у вулик шматочками пінопласту, щоб пара залишалася у вулику. Рекомендується тримати вхід герметичним протягом 10-15 хвилин після видалення аплікатора. Оскільки ми застосовували щавлеву кислоту взимку в прохолодні дні, не було жодної фуражної діяльності, щоб її порушити тимчасовим закриттям входу.

Адміністративне становище використання щавлевої кислоти для лікування вуликів для боротьби з варрооа залежить від країни. У Великобританії зареєстрований продукт щавлевої кислоти Api-bioxal був затверджений у 2015 році Дирекцією ветеринарних лікарських засобів. Api-bioxal складається з дигідрату щавлевої кислоти (88,6% по масі), а також невеликої кількості силікагелю та глюкози. Здавалося б, останні матеріали не токсичні для варроа. Офіційна рекомендація Великобританії щодо сублімації полягає у використанні 2,3 г для обробки одного вулика. Це відповідає 2,3 х 0,886 = 2,04 г діючої речовини. Наші дослідження використовували майже саме цю кількість.

У британському документі про затвердження VMD зазначено, що при роботі зі щавлевою кислотою необхідно використовувати захисну маску, що відповідає європейському стандарту EN149 (тип FFP2). У США EPA (Агентство з охорони навколишнього середовища) схвалило використання щавлевої кислоти для боротьби з варроа в березні 2015 року. EPA зазначає, що "на додаток до стандартного бджолярського костюма (фата, сорочка з довгими рукавами, довгі штани та рукавички) потрібні засоби індивідуального захисту, респіратор та окуляри ".

Можна отримати широкий вибір масок з різним рівнем захисту обличчя та набором фільтрів. Деякі фільтри, що відповідають необхідним європейським стандартам, який застосовується спеціально до вдихання пилу, також забезпечують захист від органічних хімічних речовин та кислот. Якщо застосовується метод сублімації, здається розумним використовувати такий подвійний фільтр, щоб забезпечити повний захист як під час роботи зі щавлевими кристалами, так і при сублімації. Американські бджолярі можуть випробувати деякі маски, доступні в США, які відповідають цим стандартам, і повідомити про їх порівняння.

Оскільки щавлева кислота вбиває лише форетичних кліщів, для максимальної ефективності необхідно лікувати вулики без розплоду. За допомогою огляду вуликів пізньої осені та взимку бджолярі можуть визначити, коли на їх території настає мінімальний природний період розплоду. Однак вирощування розплоду може змінюватися з року в рік. Взимку 2015/6 року ми виявили, що вирощування розплоду в Сассексі тривало довше, ніж зазвичай, у грудні, і це призвело до того, що ми відклали лікування щавлевою кислотою до січня і мали меншу частку вуликів без розплоду. Це, мабуть, було пов'язано з дуже м'якою осінню, з погодою, достатньо теплою для продовольства протягом усього грудня, а також тривалим цвітінням плюща, основного осіннього джерела квітів, на початку грудня.

Що ми робимо, це перевірити вулики безпосередньо або за кілька днів до того, як застосовувати щавлеву кислоту, і вишкрібати будь-які невеликі ділянки розкритого розплоду. Хоча це додаткова робота, її варто зробити, оскільки навіть невеликі площі розкритого розплоду дозволять багатьом дорослим самкам варроа уникнути щавлевої кислоти. Наші результати, що показують 97% смертності від варроа, стосуються вуликів без розплоду.

США - велика країна з багатьма різними кліматичними умовами, і пасічникам у різних регіонах може знадобитися розробити найкращий спосіб і час застосування щавлевої кислоти до вуликів без розплоду. У районах з теплою зимою може не бути повноцінних природних зимових перерв у розведенні розплоду, а в північних та гірських районах взимку може бути занадто холодно, щоб відкрити вулики. Бджоли-упаковки дають дуже гарну можливість застосовувати щавлеву кислоту, оскільки колонія не матиме закритого розплоду приблизно протягом восьми днів після виїзду. Бджолярі - люди практичні і можуть знайти придатні методи.
У документі EPA зазначається, що "Метод розчину та випаровування застосовуються пізно восени до початку весни, коли мало розплоду". Але навіть невеликий розплід може захистити багато варроа від щавлевої кислоти, оскільки багато варроа розмножуватимуться у закритих клітинах. У LASI ми визначили кількість закритого розплоду у вуликах у різні місяці та частку Varroa у клітинах розплоду. Це варіюється від с. Всього в клітинах розплоду від 70% до 10%, мінімум - у грудні.

Наскільки корисним є вбивство, скажімо, 50% або 75% варроа проти 97% вбивств, яких можна досягти, використовуючи щавлеву кислоту в безплодній колонії. Може здатися, що ці вбивства на половину або три чверті складають 97%. Однак, коли ми розглядаємо пропорції варроа, що вижили, 50% та 75% проти 3%, стає зрозуміло, що вбивство 97% у вуликах без розплоду набагато ефективніше, ніж вбивство 75-80% у вуликах з невеликими плямами розплід Після 97% вбивств, популяція Varroa повинна була б подвоїтись трохи більше ніж у п'ять разів (3 до 6, 6 до 12, 12 до 24, 24 до 48, 48 до 96), щоб повернутися туди, де вона була. Для вбивства 75% йому потрібно подвоїтись лише двічі, а для вбивства 50% - лише один раз. (Популяції всіх живих організмів можуть рости таким «геометричним» способом, 2-4-8-16-32 тощо, коли вони не переповнені.)

У LASI ми провели дослідження, в якому визначили популяції Varroa у 42 вуликах з інтервалом в один рік (Al Toufailia et al. 2014). Того року популяція варроа зросла в середньому в 40 разів на вулик, що еквівалентно трохи більше п'яти подвоєнь. Це означає, що вбивство 75% варроа в колонії сповільнює популяцію приблизно в еквіваленті приблизно дві п'яті року, а вбивство 50% - лише одну п'яту року. Навпаки, вбивство 97% було еквівалентно контролю за річним зростанням популяції Varroa за рік.

Добре мати результати, якими варто ділитися з бджолярами, тим більше, що план Сассексу щодо здоров'я та благополуччя медоносних бджіл спрямований на надання практичної інформації. Коли ми починали дослідження з боротьби з варроа, ми ніколи не думали, що зможемо дати таку чітку і просту рекомендацію. Тобто мати вагомі докази того, що один із методів нанесення був найкращим у всіх відношеннях: вбивство Варроа, не заподіяння шкоди бджолам, що призвело до посилення колоній, а також швидкість і легкість застосування. Цей метод - сублімація. Випадково, що ми публікуємо наші результати незабаром після того, як щавлева кислота була схвалена для використання у боротьбі з варроа як у Великобританії, так і в США. Хоча EPA схвалив використання щавлевої кислоти за допомогою крапель, обприскування та сублімації, сублімація є найкращою.

Подяка

Це дослідження фінансувалось Rowse Honey Ltd., The Esmée Fairbairn Trust & Burt's Bees. Кандидат HAT фінансується Університетом Дамаска.

Список літератури

Al Toufailia, H., Scandian, L., Ratnieks, FLW 2015. На шляху інтегрованого контролю варроа: 2) порівняння методів застосування та доз щавлевої кислоти щодо смертності форетичних кліщів Varroa destructor та їх медоносів. Журнал пчеловодства, 54 (2): https://dx.doi.org/10.1080/00218839.2015.1106777

Al Toufailia, HM, Amiri, E., Scandian, L., Kryger, P., Ratnieks, FLW 2014. На шляху до інтегрованого контролю варроа: вплив змін гігієнічної поведінки серед медоносних сімей на збільшення популяції кліщів та захворюваність на віруси . Журнал пчеловодства 53: 555-562. https://dx.doi.org/10.3896/IBRA.1.53.5.10

По оценке Объединения европейских Buckfast-пчеловодов почти третья часть всех членов Германского союза пчеловодов (DIB) держит пчел Buckfast. Есть ли у DIB подробная анкета, доподлинно неизвестно. Небольшое число анкет было получено пчеловодным институтом Майена в феврале 2012 г. Из почти 5000 принимавших участие в анкетировании пчеловодов около 7%...

"Гены чистоплотности" помогают пчёлам поддержывать социальный иммунитет колонии"

Слово Бакфаст пов'язане, зокрема, з розмноженням. Багато подразників і неправильних тлумачень переплітаються з цим терміном.